kenniscentrum lactatiekunde

Eurolac

EUROLAC Nieuws

Tijdens het landelijk SBO congres ‘’Borstvoeding loont’’ wordt ook deze keer de borstvoeding prijs uitgereikt. Er zijn drie genomineerden, waaronder Gonneke van Veldhuizen-Staas, IBCLC van Eurolac Lactatiekunde.

Stem hier!

Programma van het congres

Borstvoedingprijs 2008

Jaargang 1, nummer 3, september 2008

Eurolac WebWinkel                                                                         Nieuw in de webwinkel

Eurolac Webwinkel en Eurolac Educatief hebben samen nieuwe educatieve materialen ontwikkeld: een serie flipoverboeken voor groepsvoorlichting met bijbehorende kleine boekjes voor persoonlijke informatie. De boekjes kunnen ook los worden gekocht. De eerste titel is: Borstvoeding, een beeldverhaal. Hieron wordt met tekst en platen uitgelegd hoe borstvoeding werkt en hoe de baby aan de borst drinkt.

Wil je deze nieuwsbrief niet meer ontvangen, klik hier om je naam van de mailing list te verwijderen

Vragen of opmerkingen? Mail naar info@eurolac.net of bel 06-204 74 391

Vragen over borstvoeding? Vraag een email consult aan (kosten 15,00) of bel 06-204 74 391 voor een telefonisch consult (kosten 15,00 per kwartier)

De kranten en televisie werden overspoeld door de alarmerende berichtn over giftige kunstvoeidng in China. Dit incident staat niet op zichzelf. In kunstvoeding voor zuigelingen worden regelmatig dingen gevonden die daar niet horen, maar per ongeluk of met opzet daarin zijn gedaan. Ook als er geen vreemde stoffen in zijn verwerkt is kunstvoeidng vaak bacterieel verontreinigd. Het klaarmaken moet dan ook met de grootste zorg gebeuren, bewaren mag niet en alles moet na gebruik zeer grondig worden gereinigd.

Moedermelk, liefst gelijk uit de borst, kent al deze gevaren niet. Het is schoon, voorzien van antistoffen en met alles wat een baby nodig heeft voor gezonde groei en ontwikkeling.

 

Gevaarlijke kunstvoeding

Deze keer in Eurolac Nieuws

 

Nominatie Borstvoedingprijs 2008

Gevaarlijke kunstvoeding

Concept richtlijn huilbaby’s

Eurolac WebWinkel

Eurolac Educatief

 

Eurolac werkt nauw samen met

Eurolac eEducatief

 

Ga direct naar het cursusprogramma.

Zit uw cursuswens er niet bij? Mail naar cursus@eurolac.net en vraag een offerte die past bij uw opleidingswens.

+                      Haagstraat 6

6447 CJ Merkelbeek

'                   06-204 74 391

š                  info@eurolac.nl

kvklogo.png            KvK 14098467

BTW nr       NL866.70.165.B02

bank              474153452 t.n.v. Eurolac Lactatiekunde te Merkelbeek

 

contact

Kreeg u deze Nieuwsbrief van een vriend, collega, bekende? Klik hier en neem zelf een abonnement

E-mail:

Provincie:

Hoe hebt u Eurolac Nieuws gevonden?

JA! Ik abonneer me tot wederopzegging op Eurolac Nieuws

Was u al bekend met Eurolac

Eurolac Lactatiekunde helpt ouders die bij het voeden problemen ervaren en schoolt zorgverleners om ouders zo goed mogelijk voor te lichten over en te begeleiden bij het geven van borstvoeding.

Concept richtlijn huilbaby’s

Het RIVM heeft een concept richtlijn opgesteld voor interventie bij huilbaby’s . Deze richtlijn houdt in dat kinderen in een voorspelbaar dagritme worden verzorgd, waarbij slapen, eten, koesteren en spelen altijd in dezelfde volgorde gebeuren en het kind met nadruk ook perioden met opzet alleen wordt gelaten. Daarnaast houdt de richtlijn in dat kinderen alleen wakker in bed worden gelegd en niet moeten worden opgepakt of getroost als zij daar huilen. In afwachting van het aannemen van deze richtlijn worden deze principes op veel CB’s al toegepast en zelfs vaak door kraamverzorgenden en CB zorgverleners als preventie aangeraden.

Deze richtlijn is opgesteld naar aanleiding van één enkel onderzoek dat uitwees dat deze methode een geringe afname van het huilen te weeg kan brengen. De richtlijn gaat echter volledig voorbij aan alle psychologische en pedagogische inzichten en onderzoeken waaruit blijkt dat alleen laten, laten huilen en het negeren van de signalen en behoeften van het kind schadelijke gevolgen heeft voor de emotionele en psychische ontwikkeling van het kind. Het huilen zelf heeft ongewenste medische gevolgen. Het vaak bij deze methode ook gebruikte inbakeren heeft eveneens vele nadelen voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid van het kind. Naast al deze bezwaren is het strak afbakenen van de volgorde, duur en frequentie van de bezigheden van het kind niet goed voor het op gang komen van de borstvoeding en het voldoen aan de voedingsbehoefte van het kind. Het brengt dus de borstvoeding in gevaar.

Er is een burgerinitiatief om het in werking stellen van dit concept tegen te houden. Lees verder …

Lees op Eurolac.net over huilen

Lees op Eurolac.net  over inbakeren

Lees op Eurolac.net over hechting

 Bekijk het hele assortiment ...                    Ga direct naar de winkel 

Thee in een nieuw jasje

Eurolac Thee heeft een nieuwe verpakking. Mooier en met beter zichtbare inhoud. De thee zelf heeft de zxelfde vertrouwde samenstelling en kwaliteit.